Ar iš tiesų blakstienų tušas geriau nei priauginimas?

Apie neva blakstienų priauginimo sveikatai keliamą pavojų galima išgirsti kone kasdien. Ir kalbama ne tik apie tai, kad gali būti padaryta žala natūraliosioms blakstienoms, tačiau ir apskritai į organizmą patenkančias medžiagas. Nuolat skatinama rinktis natūralesnį būdą ir verčiau naudoti blakstienų tušą, nei priaugintas blakstienas, tačiau ar šis pasirinkimas iš tikrųjų yra geresnis? Vargu, mat kiekvieno blakstienų tušo buteliuke tūno kai kas itin kenksmingo.

Gyvsidabris – ant kiekvienos iš mūsų blakstienų

Prieš keletą metų Jungtinės Tautos iniciajavo konvencijos, draudžiančios naudoti gyvsidabrį daugelio kosmetikos priemonių gamyboje, pasirašymą. Ši konvencija turėtų įsigalioti nuo 2020-ųjų, tačiau blakstienų tušas į ją nėra įtrauktas. Ką tai reiškia? Kad dailindamos blakstienas šia priemone, į organizmą ir toliau sėkmingai tieksime kenksmingąjį gyvsidabrį. Nors mokslininkai tiksliai nėra nustatę, kokią žalą organizmui daro blakstienų tuše esantis gyvsidabris (dėl nedidelio jo kiekio), tačiau dėl apskritai šios medžiagos keliamo pavojaus sutariama vieningai.

Kodėl blakstienu tuše yra gyvsidabrio?

Kaip jau minėta, blakstienų turšo sudėtyje gyvsidabrio kiekis yra gana nedidelis. Jis naudojamas kaip konservantas, padedantis ilgiau išlaikyti tinkamos naudoti kokybės makiažo priemones, taip pat naikina bakterijas. Atsisakius į blakstienų tušą dėti gyvsidabrio, pastarojo naudojimo (taip pat, be abejonės, ir pardavimo trukmė, taptų gerokai trumpesnė).

Ar galima rasti sveikesnių alternatyvų?

Vis dėlto, galimybė rinktis visada yra. Ne išimtis ir kalbant apie blakstienų tušą. Galima rasti produktų, kurių sudėtyje nėra gyvsidabrio, tačiau nemaža dalis gamintojų jį keičia parabenais, kurių taip pat rekomenduojama vengti. Žinoma, esama ir kitokių sprendimų, pavyzdžiui, ekologiška, sveika kosmetika. Pastarosios sudėtyje neturėtų būti nei vienų, nei kitų minėtų medžiagų, tačiau ir sunaudoti priemonę reikėtų kur kas greičiau. Be to, už natūralias kosmetikos priemones reikėtų nusiteikti ir sumokėti kiek daugiau nei įprasta mokėti už blakstienų tušą.
Net ir nusprendus įsigyti ekologiškos, sveikos kosmetikos, visada rekomenduojama atidžiai perskaityti kiekvieno produkto sudėtį. Tai, kad prekybos vieta pažymėta aplinkai draugišku ženkliuku, nebūtinai reiškia, jog tokie yra ir visi jos siūlomi produktai.