SOS! Ašaroja akys!

Blakstienų priauginimas – procedūra, kuria susižavi daugelis moterų. Vienos ja lepinasi tik ypatingomis progomis, kitoms tai tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Apie procedūros privalumus ir trūkumus jau yra kalbėta daug ir ne kartą, todėl įš kartą vertėtų atkreipti dėmesį į galimą šalutinį poveiki – akių ašarojimą. Kodėl taip yra ir kaip su juo kovoti.

Akių ašarojimas – kada, kodėl ir kam taip gali nutikti

Akių ašarojimas yra kone vienintelis (o jei ir ne vienintelis, tai neabejotinai pats dažniausias) šalutinis poveikis, pasireiškiantis po blakstienų priauginimo. Kada galima pajusti pirmuosius simptomus? Jau praėjus kelioms valandoms po blakstienų priauginimo gali būti juntamas dirginimas, perštėjimas, kutenimas. Akys gali parausti, galiausiai – imti ašaroti. Šie simptomai nebūna ūmūs, tačiau tikrai pastebimi. Šalutinis blakstienų priauginimo poveikis paprastai juntamas tuo atveju, kai procedūra klientei buvo atliekama pirmą kartą arba jei akys tiesiog pasižymi padidėjusiu jautrumu. Ar reikėtų pradėti dėl atsiradusio akių ašarojimo nerimauti? Tikrai ne. Yra keli paprasti patarimai, kuriais reikėtų vadovautis.

Ką daryti pajutus akių ašarojimą po blakstienų priauginimo

Pirmiausia – ilgai nedelsus, susisiekti su procedūrą atlikusia specialiste. Kaip ir bet kuriuo kitu atveju – kuo anksčiau imta reaguoti, tuo efektyvesnės ir spartesnės pagalbos galima tikėtis. Ne išimtis ir kalbant apie blakstienų priauginimą. Vos pajutus nemalonius pojūčius, reikėtų apie tai pranešti, tuomet specialistė galės patarti, kokių priemonių imtis. Paprastai viskas vyksta labai paprastai ir visiškai užtenka įsigyti nurodytus lašiukus, kurie efektyviai mažina perštėjimą ir ašarojimą. Labai svarbu nurodytas priemones įsigyti ir iš tikrųjų vartoti nurodytais kiekiais. Nerekomenduojama laukti, kol šalutinis poveikis praeis savaime, nes simptomai tapti tik dar ūmesni ir labiau varginantys, o juos įveikti – kur kas sunkiau.

Prevencinės priemonės. Ką daryti prieš blakstienų priauginimą

Kone pats svarbiausias patarimas – pasitarti su priauginimą atliksiančia specialiste, detalizuoti būklę. Tik pati klientė gali konkrečiai įvardyti, kaip labai jos akys yra jautrios ir priimti sprendimą, tačiau meistrės konsultacija visada yra naudinga. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad moterims, kurios skundžiasi padidėjusiu akių jautrumu, siūloma neskubėti atlikti pilno blakstienų priauginimo (per visą akies voko ilgį). Verčiau išmėginti, kaip reaguoja akys, paprašyti priauginti keletą blakstienų ar kampučius, kad būtų lengviau nustatyti, koks ir ar apskritai yra juntamas šalutinis poveikis.

Jei vis dėlto perštėjimas, dirginimas ir ašarojimas nepraeina

Jei net laikantis specialistės rekomendacijų ir ėmusis visų būtinų saugumo priemonių yra juntamas stiprus šalutinis poveikis, jei nepavyksta jo numalšinti, akys ašaroja, jas peršti, dirgina – vienintelė išeitis yra nuimti priaugintas blakstienas. Žinoma, geriausia dėl to kreiptis į procedūrą atlikusią meistrę, kuri tikrai ras laiko priimti prastai pasijutusią klientę.